Himalaya Tuz Lambasının Yararları

Himalaya Tuz Lambasının YararlarıHimalaya tuzu uzmanlar tarafından tavsiye edilen günümüzün en doğal ve keskin tuzudur. İçeriğinde yer alan mineraller himalaya tuzun şifa kaynağı olmasına imkan tanımıştır. Pek çok hastalığın tedavisinde kullanılan tuzun üretim alanları da farklı rahatsızlıklar üzerinde etki göstermektedir. Kemik yapısını güçlendiren, sinir hücrelerini kuvvetlendiren, tansiyonu düzenleyen ve kanser tedavisinde kullanılan himalaya kristal tuzu doğal antihistaminik özelliği taşımaktadır. Beyin hücrelerinde yer alan fazla asitin çıkarılmasına da yardımı olan tuz, uyku düzenini desteklemek amacıyla kullanılmaktadır. Himalaya kristal tuzundan elde edilen tuz lambaları da geniş tedavi alanları ile pek çok hastalık üzerinde olumlu sonuçlar doğurabilmektedir. Yapılan araştırmalar tuz lambası faydaları arasında bulunan temiz hava özelliğinin hastalıkları doğrudan ortadan kaldırdığını kanıtlamıştır.

Himalaya tuz lambası içeriğinde bulunan eksi iyonlarla havadaki pozitif iyonları %300’e varan etkilerle engellediği bilinmektedir. Bu sayede ortamdaki havayı değiştiren tuz lambaları, bakteri oluşumunu da ortadan kaldırmaktadır. Özellikle kedi tüyü, sigara dumanı, toz, kıl, deri parçacıkları gibi zararlı organizmalar üzerinde etkili olan himalaya tuz lambası polen türlerinin oluşumunu da engellemektedir. Havayı temizlemesi nedeniyle astım ve bronşit gibi hastalıkları tedavi eden tuz lambası, saman nezlesi üzerin de olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Ortamdaki havanın değişmesine zemin hazırlayan himalaya tuzu mevsimler hastalıkların etkilerini en aza indirmektedir. Her odada kullanılabilir niteliği nedeniyle günümüzde sıklıkla tercih edilen tuz lambaları yararları arasında depresyon ve stres bazlı ruhsal rahatsızlıkların ortadan kaldırılması da bulunmaktadır.

Doğal iyonlaştırıcı etkisiyle dikkat çeken himalaya tuz lambası baş ağrısı, adet sancısı, rahatsız edici koku ve nem problemini engelleyebilmektedir. Özellikle cilt derisi üzerindeki problemleri tedavi edebilen himalaya tuz lambası ampulü üzerinde yer alan ısı ile çalışmaktadır. Farklı şekil ve boyutlarda aktar ve bitkisel ürünlerin satışını gerçekleştiren marketlerde bulabileceğiniz tuz lambaları ortamda bulunan elektromanyetik radyasyonu ortadan kaldırabilmektedir. Dinlendirilmiş hava konsantrasyon ve odaklanma faaliyetlerini maksimum düzeye çıkarırken eğitim hayatında ve iş yaşantısında başarılı olmaya zemin hazırlamaktadır. Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek üst solunum yolları enfeksiyonları üzerinde olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayan tuz lambası faydaları uykusuzluk ve migren tedavisinde de kullanılmaktadır.